Author Topic: Menulislah Dengan Bahasa Yang Mudah Difahami  (Read 2097 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Matahati

• Global Moderator
  • Bendahara
Menulislah Dengan Bahasa Yang Mudah Difahami
« on: 11 Nov, 01:59:38 PM »
Salam Warga PMC,

Oleh kerana terdapat teguran dari forumer tentang gaya penulisan yg sukar difahami (contoh spt dibawah), sy memohon kerjasama dari warga PMC agar menulis dgn tulisan dan bahasa yg mudah difahami. Jika boleh, kurangkan bahasa SMS bila menulis di forum ini.

Sy juga menulis dgn menggunakan tulisan singkat spt...sy (saya), yg (yang), dgn (dengan), tapi perkataan2 singkatan2 sebegini sy rasa masih boleh diterima dan tidak memeningkan mata utk membaca dan memahaminya.

Di harap mendapat kerjasama dari Wargsa PMC.

: : Teguran tentang perkara berkaitan di thread ini http://putra-mahkota.com/forum/index.php?topic=902.msg61014#msg61014

ak juz gtaw bnyk kburukan anto ank2 at taska or tadika lbey2 g tmpat yg nga dbincang kn nh...
ak xpna anto ane2 ank ak kt c2 tp base dr pnglmn ak kje kt c2...
kdg2 tem de parent yg nk rgster kt c2 ble owner nh trang r kat dorg sal taska or tdika 2 pnye r brabok c owner 2 trang kan sal taska dan tdika
Blog Pelita Hati ~ Surah Yassin :::: Blog Emas & Dinar ~ TanganEmas

Norfeal1980

• ShahBandar
Re: Menulislah Dengan Bahasa Yang Mudah Difahami
« Reply #1 on: 11 Nov, 02:37:11 PM »
Salam Warga PMC,

Oleh kerana terdapat teguran dari forumer tentang gaya penulisan yg sukar difahami (contoh spt dibawah), sy memohon kerjasama dari warga PMC agar menulis dgn tulisan dan bahasa yg mudah difahami. Jika boleh, kurangkan bahasa SMS bila menulis di forum ini.

Sy juga menulis dgn menggunakan tulisan singkat spt...sy (saya), yg (yang), dgn (dengan), tapi perkataan2 singkatan2 sebegini sy rasa masih boleh diterima dan tidak memeningkan mata utk membaca dan memahaminya.

Di harap mendapat kerjasama dari Wargsa PMC.

: : Teguran tentang perkara berkaitan di thread ini http://putra-mahkota.com/forum/index.php?topic=902.msg61014#msg61014

ak juz gtaw bnyk kburukan anto ank2 at taska or tadika lbey2 g tmpat yg nga dbincang kn nh...
ak xpna anto ane2 ank ak kt c2 tp base dr pnglmn ak kje kt c2...
kdg2 tem de parent yg nk rgster kt c2 ble owner nh trang r kat dorg sal taska or tdika 2 pnye r brabok c owner 2 trang kan sal taska dan tdika

Gaya penulisan spt nie selalunya gaya pnulisan ala2 budak2 sek rendah dan menengah yg malas nak tulis pjg lebar....  cubaan mrosakkan Bahasa Kebangsaan  >:( >:( >:(