Author Topic: Mengapa perlu mengaum??  (Read 5815 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

putra88

• Penduduk Tetap
Mengapa perlu mengaum??
« on: 13 Aug, 01:10:30 PM »
ada sebuah kereta kat kat Jalan Seri Putra 2/4D ni tak kira siang atau malam kalau dia balik dari mana2, dari simpang Persiaran Seri Putra 1/Jalan Seri Putra 2/5G dia dah mula mengaum. Lajunya tak sgt tp sengaja dikuatkan bunyi mcm nak memulakan perlumbaan. Lepas tu bila sampai kat simpang 2/4D dia stop & mengaum lebih kuat semasa membelok ke kanan. Mengapa perlu sengaja menguatkan bunyi kereta bila lalu dihadapan rumah jiran2, kesianlah pada baby yg sdg lena.....
D'Puncak Putra

ayiesal

• Putra Mahkota
  • Rimbun Suria
    • True Journey Begins
Re: Mengapa perlu mengaum??
« Reply #1 on: 13 Aug, 04:39:56 PM »
kereta apa tu? Bukan exora kan  :P

putra88

• Penduduk Tetap
« Reply #2 on: 13 Aug, 05:29:55 PM »
bukan...
D'Puncak Putra

daddyvw

• Global Moderator
  • Putra Mahkota
  • Waaa....ccCHA!!!
« Reply #3 on: 13 Aug, 05:46:39 PM »
bukan...

exora mana der mengaum... mengiow jer... ::) ::) ::) MuaHaHaHa... :D :D :D

zedragons

• Guest
« Reply #4 on: 26 Aug, 01:34:46 AM »
Salam... Pada PUTRA88 aku nak bg tau aku owner kereta tu, sebenarnya kalau ko nak tau laju tak laju naik dulu,try duk sebelah, tapi rasanye aku bawak perlahan,bila di kawasan perumahan ni, mgkn disebabkan exzos aku agak bising, takper ko bagi tau mane satu rumah ko, nanti bila aku balik atau lalu dpan rumahko aku akan matikan enjin dan tolak kereta aku,okay......
wei bro agak2 la ko nak cakap pun , kalau ko kata ko duduk dekat jalan seri putra 2/4d ,maknamya ko jiran aku, macam ni ke cara ko nak tegur jiran ko? mcm ni ke cara ko hidup dalam bermasyarakat, sepatutnya kalau betul aku pandu laju atau bunmyi bising sekalipun, ko datang atau tahan aku dan tegur elok2,bukan dengan cara cakap main lepas je dekat blog ni, ini bukan nak selesaikan masalah ni caranya nye mcm saje nak bergaduh, lagi satu aku nak bagi tau kau,ko memang takda kerja ke,atau memang hidup kau suke cari salah dan silap orang lain untuk dijadikan isu? wei.... ko dgr sini aku ni bukan samseng atau kolot punyer orang, kalu ko nak tau aku boleh terima kalau ko datang jumpe aku dan tegur aku elok2,aku x kan marah, aku boleh terima nasihat orang,tapi cara kau macam ni ibarat macam ANJING HUTAN YANG HANYA MAMPU MENYALAK DARI JAUH, Sorry la lain kali tegur elok2 kalau betul ko ni hidup dalam kejiranan, kalau ko rase ini isu besar,aku rase lagi baik ko sound atau tampar terus orang yang mengamuk marah bila azan di surau kedengaran, tu pun duduk dekat jalan 2/4d jugak,lagi macam melayu sial...... sorry arrr beb mulot aku mmg macam sial sikit, aku selalu berpegang pada satu "JIKA ORANG BUAT BAIK DENGAN AKU, AKU AKN BUAT BAIK LEBIH LAGI DARI ORANG ITU, TAPI JIKA ORANG BUAT JAHAT DENGAN AKU, AKU BOLEH JADI JAHAT LEBIH DARI SETANNNN... ,Jika tak puas hati dengan kate2 aku ni, datang cari aku, aku mmg tak puas hati,tapi aku tak minat nak cari2 kau.. Aku rase ko tau rumah aku, datang aku tunggu.... tegur dngn cara beradab baru orang akan respect,ni tegur macam orang takder telor...., mgkn ko tak kenal aku, tapi dari cara kau dan ayat kau memang mintak kena terajang... selamat hari raya aidilfitri ,maaf zahir batin....

zed dragon: 0107707707

Nota: tolong kawal perkataan di sini.
« Last Edit: 26 Aug, 09:45:27 AM by @kuSempoi »

CaptRahman

• Putra Mahkota
« Reply #5 on: 26 Aug, 09:11:18 AM »
Panas lagi...

Jundullah_232

• ShahBandar
« Reply #6 on: 26 Aug, 09:33:10 AM »
Pergh.. Panas ni..

Bahasa yg digunakan pun panas gak.. Sabar bro.. Bulan baik2 ni kita banyakan istighfar.. Jgn ikutkan amarah masing2 kang haru jadinya.. Kita manusia biasa yg sentiasa melakukan kesilapan.. Terbaiknya kita kenal pasti mana silap kita dan perbaikinya..

Nak masuk campur pun tak sedap.. Sebab dh jadi isu personal nie..
Baik delete je topic nie.. Pie tegur baik2 dan yg menerima teguran boleh terima baik2 insyaAllah bulan baik hari baik.. Lagi2 kita nak raikan kejayaan kita melatih nafsu sebulan nie tak lama lagi.. Eloklah bermaaffan..

aseela

• Penghulu
« Reply #7 on: 26 Aug, 09:37:02 AM »
, Sorry la lain kali tegur elok2 kalau betul ko ni hidup dalam kejiranan, kalau ko rase ini isu besar,aku rase lagi baik ko sound atau tampar terus orang yang mengamuk marah bila azan di surau kedengaran, tu pun duduk dekat jalan 2/4d jugak,lagi macam melayu sial......

terpanggil untuk bertanya mengenai jiran tersebut di atas....

WIN

• Penghulu Bendahari
« Reply #8 on: 26 Aug, 09:46:38 AM »
Dah ada yg mengaku pun. So dah tahu la mana salahnya. Saya rasa baik delete je thread ni. Perkataan yg digunakan x sedap didengar. Dalam KL Gengster bolehla guna ayat2 ni. Kat sini tak sesuai.

pejal

• Pemastautin
  • **
« Reply #9 on: 26 Aug, 03:48:05 PM »
Dah ada yg mengaku pun. So dah tahu la mana salahnya. Saya rasa baik delete je thread ni. Perkataan yg digunakan x sedap didengar. Dalam KL Gengster bolehla guna ayat2 ni. Kat sini tak sesuai.

Saya setuju...sebab bahasa melambangkan keperibadian...

my

• Putra Mahkota
« Reply #10 on: 26 Aug, 04:10:24 PM »
den dok kek 2/4c....tak dongar pun bunyi keto mengaum

Mr-Crx

• Pemastautin
  • **
« Reply #11 on: 26 Aug, 09:07:16 PM »
Rasanya di bulan yg mulia ni x payah nk besar isu ni....raya ni berjumpa bermaaf maafan saya rasa ini lah cara terbaik kita hidup berjiran ;D ;D

Harap saudara putra88 dan zedragons dpat bermaaf maafan ;D ;D ;D
Continemtal & SuperCars Parts: http://www.facebook.com/14AllGarageParts
Busana Muslimah: http://www.facebook.com/koleksi.mysarah
Homestay:Rumah Singgah No 14 & 14A Bandar Seri Putra Bangi

mud_ismail

• ShahBandar
« Reply #12 on: 26 Aug, 10:42:54 PM »
Rasanya di bulan yg mulia ni x payah nk besar isu ni....raya ni berjumpa bermaaf maafan saya rasa ini lah cara terbaik kita hidup berjiran ;D ;D

Harap saudara putra88 dan zedragons dpat bermaaf maafan ;D ;D ;D

Salam semua,

Betul... betul ... betul... Terbaeeekk !!!!

Sekian.
“Jangan kita berkira dengan Allah, nanti Allah berkira dengan kita. Jangan kita tiada masa dengan Allah, nanti Allah tiada masa dengan kita.”

zedragons

• Guest
« Reply #13 on: 27 Aug, 01:47:09 AM »
Salam ..Sye tidak pernah menyimpan dendam pada sesiapa, sebagai hidup didalam masyarakat yang bertamadun , sye sentiasa berfikiran terbuka, jika kerana exzos kereta saya menganngu PUTRA88, Sebenarnya isu itu cukup kecil untuk diperdebatkan, cuma yang menjadi panas, apabila kata2 yang dikeluarkan itu seolah2 bukan untuk menegur tetapi untuk menjadikan hubungan menjadi lebih panas dan tidak bagus, mungkin anda semua tidak berada dalam keadaan saya, lain orang lain penerimaannya, saya rase sepanjang saya duduk disini saya tidak pernah buat masalah pada jiran2 saya,malah jika ada sikap saya yang kurang menyenangkan jiran2akan menegur dengan baik dan saya akan terima dengan hati yang terbuka, dan cuba perbaiki, untuk pengetahuan semua saya tidak tahu tentang hal ini,tyetapi disebabkan saya seorang yang suka bergaul dan berbual dengan jiran2 saya ,merekalah yang menyampaikan pada saya tentang hal ini, saya rasa jika saya seorang sombong dan bongkak jiran2 sekeliling saya pun tak kan baik pada saya,pada PUTRA88 BUKAN NAK MENGAJAR tetapi saya senaraikan contoh2 yang baik untuk menegur dan menasihatkan jiran2 kita dengan cara yang lebih baik dan berkesan.

1. BERJUMPA TERUS DAN BERBINCANG TENTANG SESUATU PERKARA ITU , JIKA ANDA RASA BUNYI EKZOS YANG MENGAUMM ITU BOLEH MENDATANGKAN SAKIT KENCING MANIS ATAU BATUK KERING, TERUS TERANG PADA ORANG SAYA,INSYAALLAH SAYA TIDAK AKAN LALU DIDEPAN RUMAH ANDA LAGI

2.JIKA MALU ATAU SEGAN TOLONG SAMPAIKAN HAL ITU PADA JIRAN2 TERDEKAT SAYA, MUNGKIN JIKA BERJUMPA SAYA ANDA RASAKAN AKAN DATANG PENYAKIT MINTA ORANG LAIN SAMPAIKAN.

3. FORUM INI JUGA ANDA BOLEH GUNAKAN UNTUK MENEGUR DAN MENYAMPAIKAN MASALAH TIDAK BOLEH DENGAR BUNYI EKZOSSYANG ANDA HADAPI, TAPI BIARLAH DENGAN KATA2 YANG MENDATANGKAN KEBAIKAN DAN MEMBINA.

4.JIKA TAKUT SANGAT ANDA BOLEH LAPORKAN PADA ANGGOTA POLIS YANG BERTUGAS DIBALAI BERHAMPIRAN UNTUK MENYAMPAIKAN MASALAH YANG ANDA HADAPI INI PADA SAYA, INSYAALLAH MEREKA AKAN SAMPAIKAN PADA SAYA,KERANA BOLEH DIKATAKAN SEMUA ANGGOTA BERTUGAS MENGENALI SAYA, BUKAN KERANA SAYA VIP TETAPI KERANA SAYA SEORANG YANG HIDUP BERJIRAN, BERKAWAN,BERSAHABAT DAN BERBUAT BAIK SERTA TEGUR MENEGUR SESIAPA SAHAJA.

JIKA SEMUA INI ANDA RASA TIDAK SESUAI UNTUK ANDA JADIKAN PANDUAN SAYA BERPENDAAPT ANDA BUKANLAH SEORANG YANG BOLEH HIDUP DALAM SERUAN PERDANA MENTERI.SATU MALAYSIA UNTUK SEMUA..SALAM AIDILFITRI .

ayiesal

• Putra Mahkota
  • Rimbun Suria
    • True Journey Begins
« Reply #14 on: 27 Aug, 01:38:13 PM »
den dok kek 2/4c....tak dongar pun bunyi keto mengaum

Den pon kat 2/4c. Raya tak buat open house ke  :P :P ;D